تزریق فیلر چیست ؟


تزریق ژل

فیلرها در واقع همان پرکننده ها هستند که به طور معمول منظور ژل هست البته فیلر هم میتواند ژل باشد و هم چربی ولی به طور متداول منظور از کلمه تزریق فیلر همان تزریق ژل هست .
تزریق فیلر معمولا در نواحی انجام می شود که بخواهیم به آن ناحیه حجم دهیم مثل نواحی گونه ، چانه و زاویه فک گاهی از فیلرها برای پرکردن خطوط استفاده می کنیم مثل خط خنده ، خط اخم و خطوط پیشانی و گاهی برای پر کردن گودی زیر چشم و حجم دادن به لب از فیلر استفاده می شود .

ژل ها انواع مختلفی دارند که عبارتند از 1-ژل های دائم 2- ژل های نیم دائم 3- ژل های موقت

 ژل های دائم :

متاسفانه ژل های دائم ژل های هستند که فرد را دچار عارضه می کنند و به هیچ عنوان تایید نشده اند وما استفاده نمی کنیم و متاسفانه اکثر عوارض در تزریق فیلر مربوط به این ژل های دائم هست .

 ژل های نیمه دائم :

ژل هایی هستند که معمولا 2 تا 3 سال ماندگاری دارند که خوشبختانه بعضی از این ژل ها تایید شده اند و می توان از آنها استفاده کرد.

3- ژل های موقت:

بی ضرر ترین و بهترین نوع ژل ، ژل های موقت هستند که جنس آنها هیالورونیک اسید یا اسید هیالورونیک است که در واقع بافت خود درم پوست که کلاژن سازی می کند از هیالورونیک اسید است که اگر ژل استاندارد باشد مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند به شرطی که تزریق فیلر توسط متخصص انجام شود تا بیمار دچار عارضه نشود.

اگر فیلر استاندارد نباشد و درست تزریق نشود ممکن است باعث عوارض زیادی شود پس باید توسط متخصص انجام شود.

متاسفانه اکثر فیلرهای چینی و کره ای با کیفیت پایین می تواند عوارض زیادی داشته باشد .

برای اینکه با تزریق فیلر دچار عارضه نشویم باید حتما به متخصص مراجعه کنیم تا متخصص برای نوع ژل و ناحیه تزریق برای ما تصمیم بگیرد .

برای اینکه عوارض در هنگام تزریق فیلر کم شود بهتر است با کانولا تزریق انجام شود.

کانولا وسایلی هستند که فیلر را با آنها تزریق می کنیم که باعث می شود کبودی ایجاد نشود و درد بیمار را کم می کند .

اگر تزریق فیلر درست انجام نشود به خصوص در ناحیه زیر چشم و بینی ممکن است باعث کوری فرد شود پس حتما تزریق فیلر باید توسط فرد متخصص انجام شود.

برای دیدن نمونه کارهای تزریق فیلر از پیج اینستاگرام  دکتر رقیه جبرئیلی دیدن کنید.

بازگشت به صفحه اصلی